5 помилок при лікуванні нежитю

Лікування нежитю

Сезон нежитю вже настав. Клієнти аптек все частіше запитують, якими засобами посилити домашній протизастудний арсенал, щоби захисти свої носи від небажаних «гостей». Якщо нежить усе ж таки атакує, то варто вчасно запобігти найпоширенішим помилкам у його ліквідації. Поясніть при нагоді клієнтам аптеки, що категорично заборонено робити при лікуванні нежитю.

Помилка №1.

Постійне використання судинозвужувальних крапель для носа

Якщо такими засобами користуватися згідно з інструкцією, то вони відчутно полегшать дихання і не зашкодять. Але обов’язково поясніть клієнтам аптеки, що чим сильніший судинозвужувальний ефект, тим швидше настає звикання. Тобто вже незабаром краплі не діятимуть належним чином. З огляду на це не варто застосовувати їх більше 3–5 днів поспіль. Щоб уникнути звикання, доцільно мінімізувати використання крапель та додати сольовий розчин. Він не має судинозвужувальної дії, добре зволожує слизову носа, відчутно покращуючи дихання.

Помилка №2.

Неправильне промивання носа

Більшість респіраторних захворювань починаються з нежитю, тому регулярне промивання носа – хороша профілактика. Найпоширеніша помилка – промивати ніс тоді, коли він не дихає взагалі. При ГРВІ слизова часто набрякає, блокуючи нормальне дихання. Якщо у цей момент розчин потрапить у ніс під тиском, рідина може проникнути в середнє вухо. Разом із нею туди ж дістанеться і збудник захворювання. Щоби розблокувати ніс, за 10 хвилин до промивання можна скористатися судинозвужувальними краплями.
Найкомфортніше промивати ніс аптечними засобами на основі морської води у балончику. Застосовувати його просто: нахилити голову праворуч та впорснути розчин у ліву ніздрю. Потім нахилити голову ліворуч і впорснути розчин у праву ніздрю. Такий метод безболісний і показаний навіть дітям.

Помилка №3.

Самопризначення антибіотиків

Запити щодо антибіотиків для лікування нежитю чи не найпопулярніші у клієнтів аптеки. Звісно, рецептів на такі препарати вони не мають, бо призначають собі лікування… самі. Нагадайте їм про небезпеку самолікування загалом та поясніть, чому антибіотики при нежитю не застосовують.

  • Нежить та застуда спричинені вірусами в абсолютній більшості випадків, а антибіотики взагалі ніяк не на них впливають, оскільки призначені для знищення бактерій.
  • Антибіотики призначає лікар, враховуючи безліч факторів, – як стан організму хворого, так і особливості збудника.
  • Ці препарати мають багато протипоказань, тому їх треба приймати лише під лікарським наглядом.
  • Багато патогенних бактерій стійкі до антибіотиків, тому неконтрольоване самолікування ними може лише погіршити ситуацію та призвести до хронічних процесів.

Помилка №4.

Народні засоби

Раціонально підходьте до порад щодо лікування народними засобами і не вдавайтеся до сумнівних експериментів. Капати ніс нерозведеним соком часнику досить небезпечно, адже це може спричинити хімічний опік і без того запаленої слизової. А вдихання гарячого пару від картоплі призведе до розширення судин і посилення набряку слизової носа.

Помилка №5.

Ігнорування нежитю

Ігнорування закладення носа може призвести до хронічних процесів та серйозних ускладнень, зокрема до синуситу. При слабкому, але тривалому нежитю корисно промивати слизову морською водою для покращення дихання, зволоження та очищення від алергенів і бактерій. Сольовий розчин 100% нерозведеної морської води, від природи збагаченої мікроелементами, Хьюмер ефективно очищує, зволожує, сприяє виведенню слизу, покращує носове дихання, чинить протизапальну та протинабрякову дію. Застосування засобу сприяє профілактиці застуди, а якщо її уникнути не вдалося – підвищує ефективність лікарських препаратів при гострому нежитю та скорочує тривалість захворювання. Хьюмер не має у своєму складі консервантів та інших небажаних компонентів. Завдяки особливій будові насадки він м’яко промиває ніс без тиску. Тому Хьюмер дозволено застосовувати для дітей вже від 1-го місяця, вагітних та мам, що годують груддю.

Рішення від Хьюмер

Previous slide
Next slide

Інщі статті