Травень – (не) час для алергії!

Цвітіння рослин-алергенів в Україні

Чудова пора буйного розквіту природи не радує сотні тисяч людей, а стає для них важким періодом полінозу. Зараз цвітуть багато дерев та інших рослин, які викидають у повітря тонни пилку, що розноситься на кілометри. Що саме становить небезпеку для алергіків і чим їм можна допомогти просто зараз?

Небезпечні рослини

Зараз в Україні цвітуть осика, сосна, подорожник, клен, ясен, граб, горіх тощо. Для розмноження вони запилюються вітром, тому виділення ними пилку неминуче. Цей пилок у повітрі непомітний, лише після дощу на землі інколи з’являються яскраво-жовті плями. Це і є пилок рослин, зокрема й алергенів! При його вдиханні на слизову оболонку носа потрапляють білки, на які імунна система людини може реагувати надмірно, як на дуже небезпечні чужорідні чинники. Це проявляється нежитем, сльозотечею, свербежем у носі та очах, відчуттям закладеності носа.
Алергенний потенціал рослин різний. Наприклад, береза і тополя вважаються потужними алергенами, сосна і шовковиця – слабкішими. Однак річ у тім, що поліноз має тенденцію до прогресування. Тобто якщо у людини є алергічна реакція на одну рослину, але вона не лікується, то наступної весни поліноз можуть зумовити вже кілька рослин.

Прості заходи допомоги

Щоб позбутися полінозу надовго або й назавжди, застосовують алерген-специфічну імунотерапію (АСІТ). Суть цього методу – у введенні в організм алергенів з поступовим збільшенням їх дози. Так імунну систему «навчають» реагувати на пилок правильно, без реакцій гіперчутливості та розвитку алергічного запалення. Проводити таке лікування можна лише тоді, коли стан організму стабілізується – симптоми хвороби зменшаться та будуть під контролем. А для цього потрібно підібрати правильну фармакотерапію.

Хьюмер допомога алергікам

Тут і зараз допомогти хворим на поліноз може застосування Хьюмера (Laboratoires URGO). Хьюмер сприяє видаленню алергенів зі слизової оболонки, а отже – зменшенню запалення, нежитю і набряку в носі. Є дві форми Хьюмера по 150 мл – для дітей віком від 1 місяця та дорослих. Обидва ці блакитні балони можна застосовувати для гігієни носа без обмежень. Якщо ж відчуття закладеності носа створює значний дискомфорт під час полінозу, є сенс скористатися Хьюмером у червоному балоні (50 мл). У ньому вища концентрація морської солі (2,3%), тому він сприяє прочищенню носів у дорослих і малюків від 3 місяців та звільненню їх від набряку.

Ганна ПЕТРЕНКО

1. Weiner et al. BMJ. – 1998. – V. 317. – P. 1624.

Рішення від Хьюмер

Previous slide
Next slide

Інщі статті