Нежитю боятися – у відпустку не ходити!
Збираючись на відпочинок, у валізу потрібно складати не все, що може стати в пригоді, а лише те, без чого не обійтися. Єдиний виняток із цього правила — дорожня аптечка. Що ж у ній має бути? Це залежить від того, куди і на який термін ви вирушаєте, а також від стану здоров’я і особливостей організму кожного з мандрівників.
Алергени чатують скрізь
Обов’язкові складові аптечки для відпустки – засоби, що знеболюють, нормалізують травлення, усувають запалення, а також жарознижувальні, антисептики для шкіри, пластирі тощо. Люди, які мають хронічні недуги (серцево-судинні, органів травлення), повинні взяти «свої» препарати, які приймають постійно чи курсами. Вони про це зазвичай пам’ятають, на відміну від тих, хто страждає на сезонну алергію. Якщо, приміром, поліноз через весняне цвітіння рослин уже давно минув, людина може забути про його небезпеку і податися кудись на природу, подалі від цивілізації, або взагалі в іншу країну без ліків, що їй допомагають. А там раптом поліноз повертається – знову з носа тече, він закладений, не дихає і очі сверблять… Відпустка зіпсована!
Причин для полінозу влітку багато – це цвітіння усіляких бур’янів, причому в різні місяці. Наприклад, небезпечна для людини тимофіївка в регіоні її проживання вже відцвіла в червні, а в іншому, де заплановано відпочинок, ще квітує на повну і в липні-серпні! А за кордоном, навіть у екзотичних країнах, де рослинний світ нібито зовсім інший, можуть бути ботанічні «близькі родичі» наших рослин-алергенів, здатні спричинити перехресну небажану реакцію. Тож людям, які хоча б раз мали симптоми полінозу, засоби від нього слід везти із собою у відпустку будь-куди, за винятком хіба що Антарктиди. Бо навіть у пустелі можуть рости якісь злакові трави – потенційні алергени.
Спочатку промити ніс…
Що ж саме покласти до валізи людині, яка час від часу страждає на поліноз? Насамперед, спрей Хьюмер-150 на основі 100% нерозведеної морської води з екологічно чистого узбережжя провінції Бретань (Франція). Ця вода стерильна і від природи багата на корисні мікроелементи. Хьюмер-150 механічно очищує слизову оболонку носа від алергенів, а також зволожує та відновлює її функції. Після застосування Хьюмера-150 дихати відразу стає легше, хоча він не містить судинозвужувальних речовин. А користуватися ним можна часто, за потребою, бо за концентрацією морської солі вода у Хьюмері-150 для дітей і дорослих ізотонічна – така сама, як людська сльозна рідина. При вираженій закладеності носа добре мати під рукою і Хьюмер-050, що містить гіпертонічний розчин солі. Цей спрей ще краще сприяє зменшенню набряку та відновленню дихання, а бризкати ним у ніс можна 2–3 рази на день.
Застосування засобів лінійки Хьюмер при полінозі цінне ще й тим, що вони звільняють слизову оболонку носа від надміру рідких виділень, готуючи її таким чином для наступного нанесення лікарських засобів – це сприяє їх кращій дії у найменших терапевтичних дозах. Тут йдеться про топічні глюкокортикостероїди, які нині є препаратами першої лінії при сезонному нежитю.
Ганна ПЕТРЕНКО